Kalitesini NSF onayladı.

Uluslararası tanınan

NSF Kimdir?

NSF, yani National Sanitation Foundation, Ulusal Hijyen Vakfı olarak bilinmektedir. Amerikan merkezli bir ürün testi, inceleme ve belgelendirme kuruluşudur.

Yüksek kaliteli ürünleri belgeleyen

NSF Sertifikası Nedir?
Ne İşe Yarar?

NSF sertifikası, bir ürünün NSF kriterlerine ve standartlarına uygun olduğunu, kalitesinin de çeşitli testler ile doğrulandığının kanıtı olan belgedir.

Su arıtma cihazlarını araştırırken

NSF Sorgulaması Yapmak Neden Önemlidir?

Temizlenmemiş, arıtılmamış suları doğrudan tüketmek dizanteri, kolera, tifo gibi pek çok hastalığa yakalanma riskini arttırdığı bilinmektedir. Bu noktada su arıtma cihazları oldukça büyük bir öneme sahiptir.

NSF onayı bulunan ürünler, insan sağlığına zararlı olmadığını, içeriğinde kanserojen maddenin bulunmadığını ve NSF’in dayanıklılık ve performans testlerinden geçtiğini ispatlamaktadır. Bu nedenle su arıtma cihazı seçiminde NSF onayının yer aldığı ürünleri tercih etmek oldukça önemlidir.

Firmanın NSF onayının bulunup bulunmadığını aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz:
www.nsf.org

Kendiniz sorgulayabilirsiniz

NSF Belgesi Nasıl Sorgulanır?

1 NSF Sorgu sayfasını açın

“NSF Certified Products and Systems” ifadesini aratarak NSF Sertifikası sorgulayabileceğiniz resmi siteyi bulabilirsiniz.

2 Firma ismini aratın

Örneğin, “Mil Su Aritma” yazarak AquaFlo Su Arıtma Cihazlarının üreticisi olan firmamızı sorgulayabilir, NSF belgelerimizi kontrol edebilirsiniz.

3 Sertifika varsa listelenir

Aradığınız firma adını içeren sertifika sahibi firmalar arama sonuçlarında görüntülenecek. Eğer bir sonuç çıkmıyorsa sorguladığınız firma NSF belgesine sahip değildir.

NSF belgesi sorgulama