Su Arıtma Cihazları Mineralleri Öldürür Mü? 3 Adımda Sağlıklı Su Rehberi

Vücudumuzun doğru şekilde çalışabilmesi için günlük olarak yeterli miktarda su tüketimi çok önemlidir. Bu noktada su arıtma cihazı hem sağlıklı hem de pratik bir tercih olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki sağlıklı suya ulaşmanın en kolay ve pratik yolu olan su arıtma cihazları mineralleri öldürür mü? Sağlıklı su nasıl olmalı? Bu yazımızda su arıtma cihazları mineralleri öldürür mü sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

Arıtma Suyu Sağlıklı Mı?

Su arıtma cihazlarının temel görevi, içme suyunu temizleyerek içilebilir hale getirmektir. Su arıtma cihazları, suyun içindeki ağır metal, bakteri ve çeşitli zararlı kimyasal maddeleri uzaklaştırarak sağlıklı bir içme suyu elde etmeyi amaçlar. Su arıtma cihazları aynı zamanda suyun tadını ve kokusunu da iyileştirme özelliğine sahiptir. Bu şekilde, su arıtma cihazları insan sağlığını korumaya yardımcı olmaktadır. Dolayısıyla arıtma suyu sağlıklı mı sorusuna rahatlıkla evet yanıtını verebiliriz.

Su arıtma cihazları aynı zamanda plastik su şişesi kullanımını azaltarak, günümüzün en önemli sorunlarından biri olan çevre kirliliği sorununa da çözüm olmaktadır. Bu yüzden su arıtma cihazı kullanımı hem sağlığımız için en iyi çözüm hem de çevremizi koruyabilmemiz için en etkili ve basit yöntemlerden biridir.

Su Arıtma Cihazları Mineralleri Öldürür Mü?

Su arıtma cihazları mineralleri öldürür mü sorusunu yanıtlamadan önce ilk olarak mineral ihtiyacının yaklaşık %99’unun besinlerden, sadece % 1’inin sudan karşılandığını bilmek gerekmektedir. Yani aslında sadece içtiğimiz suyun mineral ihtiyacımızı karşılayabilmesi mümkün değildir. Vücudumuz için gerekli mineralleri esas olarak besinlerden karşılamaktayız. Tam tersine iyi bir su arıtma cihazında yer alan filtreler sayesinde sudaki mineral oranını yükseltmek mümkündür. Özellikle mineral ve pH filtreler gibi ekstra filtreler arıtma suyunun daha sağlıklı bir hale gelmesini sağlamaktadır. Bu filtreler suya ekstra mineral desteği katarak içme suyunun daha sağlıklı bir hale gelmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda suyun ph seviyesini yükselterek alkali su elde edilmesini sağlamaktadır.

Sağlıklı Su Elde Etmek İçin Ne Yapılmalı?

1. Adım: İhtiyaca Uygun Arıtma Cihazı Seçimi

Sağlıklı suya ulaşmanın en önemli yolu öncelikle ihtiyacınız olan su arıtma cihazını tespit etmektir. Su arıtma cihazı seçiminde size adım adım yardımcı olacak rehberimizi incelemek için Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli içeriğimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

2. Adım: Zamanında Filtre Değişimi

Su arıtma cihazınızdan en iyi verimli alabilmek için cihazınızın filtre değişimlerini periyodik olarak kontrol etmelisiniz. Her filtrenin değişim süresi farklılık göstermektedir. Değişim sürelerini takip ederek cihazınıza gerekli bakımları yaptığınızda daha sağlıklı su elde edersiniz.

3. Adım: Mineral ve pH Filtre Desteği

Belirttiğimiz gibi mineral ihtiyacımızın tamamını sudan karşılamamız mümkün değildir. Ancak içme suyunun daha da sağlıklı bir hale gelmesini istiyorsak mineral filtre ilavesi yapabiliriz. Bu konuda tamamen istek ve ihtiyaçlarınıza uygun farklı seçenekler bulunmaktadır.

Arıtma cihazlarındaki mineral filtreler, suyunuza doğal minerallerin geçmesini sağlamaktadır. Arıtılmış suyunuza doğal minerallerin eklenmesine yardımcı olmaktadır. Vücut, saç ve cilt için hücre yenileyici mineraller sağlar. Yenilenen hücreler de vücudu canlandırarak sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlamaktadır.

Alkalin filtreler bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Bağışıklık sistemimiz vücudumuzdaki yetersiz beslenme, stres ve çevresel toksinlerin neden olduğu asitliği nötralize etmeye yardımcı olmaktadır. Bu nedenle bağışıklık sistemini güçlendirmek için ph aralığı 8,5 ile 9,5 arasında olan su tüketilmelidir.

Sağlıklı su elde etmek için oldukça önemli bir diğer unsur, ihtiyacınıza göre en iyi su arıtma cihazını satın almalısınız. Su arıtma cihazı alırken belki de dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de uluslararası kalite standartlarına sahip bir su arıtma cihazı tercih etmektir. Örneğin, NSF (National Sanitation Foundation) tarafından onaylanmış bir su arıtma cihazı, sağlıklı su için gerekli standartları karşıladığını gösterir. Sağlıklı bir su desteği sağlayan arıtma cihazını seçerken seçeceğiniz markanın NSF onaylı olup olmamasına dikkat etmek önemlidir.

Sonuç

Sizler için su arıtma cihazları mineralleri öldürür mü? sorusunu ele alarak cevaplamaya çalıştık. Suyu içilebilir seviyeye yükselten ve temiz suya erişimi mümkün kılan sağlıklı su arıtma cihazları sudaki zararlı molekülleri yok ederken minerallerin tamamını sudan ayrıştırmaz. Ters osmoz teknolojisi ile üretilen su arıtma cihazları, ideal içme suyu değerlerine sahip temiz içme suyu elde edilmesini sağlar. Sizin ve aileniz için en sağlıklı suya ulaşmak için aşağıda paylaştığımız linke tıklayarak su arıtma cihazlarımızı inceleyebilirsiniz.

En Sağlıklı ve Mineral Destekli Su Arıtma Cihazlarını İncelemek İçin Lütfen Tıklayınız!

Bir yorum bırak

Email adresiniz paylaşılmayacaktır.